Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

KONCERT ZESPOŁU "POR FIESTA" W KAPLICY ŚW. ONUFREGO W STRONIU ŚLĄSKIM

8 kwietnia 2018 r. (niedziela) o godz. godz. 16.00 w Kaplicy św. Onufrego w Stroniu Śląskim na zakończenie XXI KŁODZKIEGO FESTIWALU MUZYCZNEGO G I T A R I A D A odbędzie się „Finałowe flamenco” koncert zespołu „Por Fiesta” w składzie Jakub Niedoborek (gitara), Jakub Polanowski (śpiew), Katarzyna Arbaczewska-Matys (taniec). Wstęp wolny!

Zespół flamenco Por Fiesta powstał w 1998 roku. Zadebiutował w tym samym roku recitalem podczas Międzynarodowych Spotkań Gitarowych. Dziś koncertuje na terenie całego kraju, występuje w radio i telewizji.
Czerpiąc z surowego nurtu puro flamenco, nie stroni zarazem od współczesnego brzmienia, starając się zaspokoić oczekiwania słuchaczy różnego typu. Stąd też wśród dokonań zespołu znajdują się zarówno koncerty kameralne, jak i imprezy rozrywkowe.
Jest to możliwe dzięki szacunkowi, jakim członkowie zespołu darzą flamenco. Ta piękna i stara sztuka, mimo iż pochodzi z odległej nam Andaluzji, w interpretacji Polaków nie traci nic ze swojej wartości. O jej powodzeniu decyduje bowiem wrażliwość, temperament i żywiołowość – atrybuty, których artystom z zespołu Por Fiesta nie brakuje.
Katarzyna MATYS-ARBACZEWSKA - Tancerka i instruktorka tańca flamenco.
Jakub NIEDOBOREK -  Wyjątkowo wszechstronny gitarzysta, obdarzony czarującym brzmieniem. Jakub POLANOWSKI - Najlepszy flamencowy śpiewak polskiego pochodzenia. Od ponad piętnastu lat zgłębia tajniki andaluzyjskiej kultury, śpiewając flamenco w całym kraju.

Brak opisu obrazka

PDFPor Fiesta Trio.pdf

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka  

Brak opisu obrazka
 

Wersja XML