Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

NARODOWE PISANIE WIERSZY I OPOWIADAŃ W STRONIU ŚLĄSKIM - STACJA LITERATURA

„Narodowe Pisanie wierszy i opowiadań” w Stroniu Śląskim 

Biuro Literackie, które w Stroniu Śląskim od czterech lat organizuje najstarszy festiwal literacki w Polsce – Stację Literatura – a także Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury zapraszają mieszkańców oraz uczniów okolicznych szkół do udziału w drugiej edycji Narodowego Pisania. 

Tym razem wydarzenie odbywać się będzie nie jednego dnia, a przez trzy dni między 24 a 26 maja. Oprócz wierszy będzie można pisać także krótkie opowiadania (nieprzekraczające wraz ze spacjami 2960 znaków). 

Temat przewodni zostanie ujawniony na profilu wydarzenia Stacja Literatura 24 (link poniżej) 24 maja minutę po północy. Każdy zgłaszany tekst będzie musiał uwzględniać także odniesienia do aktualnych wydarzeń, jakie rozegrają się 24, 25 lub 26 maja. 

Autorzy najlepszych tekstów zostaną zaproszeni na indywidualne konsultacje oraz zajęcia warsztatowe, które w CETiK-u w Stroniu Śląskim przeprowadzi na początku września Karol Maliszewski. 

Laureaci otrzymają nagrody książkowe i zostaną zaproszeni do udziału w konkursie głównym, który będzie mieć miejsce w trakcie Stacji Literatura między 12 a 14 września. Zgłoszenia przyjmowane będą poprzez formularz na stronie biuroliterackie.pl od 24 do 26 maja (do godziny 24:00).

W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji prosimy pisać na adres: akcje@biuroliterackie.pl.

Wiersze ubiegłorocznych laureatów
https://bit.ly/2TXuRlD

Wiersze znanych polskich poetów napisane w ramach ubiegłorocznej edycji
https://bit.ly/2LoRHi7 

Profil wydarzenia
https://bit.ly/2TJy7QQ

Link do formularza
https://bit.ly/2Jx6SmY 

  
 

Wersja XML