Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Z KIM WSPÓŁPRACUJE BIBLIOTEKA MIEJSKA W STRONIU ŚLĄSKIM? JAKIE PROJEKTY REALIZUJE?

INFORMACJA O WSPÓŁPRACY

Biblioteka Miejska  w Stroniu Śląskim współpracuje z Przedszkolem Miejskim organizując cotygodniowe tematyczne spotkania z dziećmi  ze wszystkich grup wiekowych z Przedszkola Miejskiego.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej biorą udział w zajęciach organizowanych przez Bibliotekę. Każdego roku organizujemy  cykliczną imprezę „Noc z Andersenem” w której udział bierze ok 20 dzieci z klas od I-III.

Uczniowie klas drugich zostają  czytelnikami  po uroczystym pasowaniu odbywającym się w październiku. Zdobywają wtedy niezbędną wiedzę, która pozwala dzieciom w odpowiedni sposób dbać o książki.

Obchodzimy także „Dzień Pluszowego Misia”   i organizujemy warsztaty plastyczne przed Świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocnymi na których dzieci wykonują piękne ozdoby.

Dzieci spędzające ferie i wakacje w Stroniu Śląskim mogą liczyć na ciekawe zajęcia w Bibliotece, turniej gier planszowych, zajęcia plastyczne i literackie.

PROGRAM ROZWOJU BIBLIOTEK

Biblioteka Miejska wzięła udział w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek i zakwalifikowała się do programu. W najbliższym czasie nastąpi przekazanie uzyskanego sprzętu multimedialnego, który bardzo pomoże Bibliotece w przeprowadzeniu planowanych w najbliższym czasie zajęć i zapewni czytelnikom dostęp do nowoczesnych technologii.

FUNDUSZ LOKALNY MASYWU ŚNIEŻNIKA-PROGRAM DZIAŁAJ LOKALNIE

Biblioteka Miejska aplikuje do programu Działaj Lokalnie. Projekt obejmuje utworzenie kącika dla dzieci i rodziców z dziećmi w wieku od 0-5 lat. Planujemy zakup wygodnych  i bezpiecznych mebli i wyposażenia, które sprawią,że Biblioteka stanie się miejscem przyjaznym maluszkom. Wizyty w Bibliotece staną się jeszcze bardziej ciekawe z powodu zajęć plastycznych dla najmłodszych, głośnego czytania dzieciom i możliwości korzystania z książeczek interaktywnych i zabawy w nowym domku dla dzieci. Rodzice poza wypożyczaniem książek  i możliwością spędzania czasu z dziećmi będą mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniach np z pediatrą , pedagogiem.
Otrzymany grat pozwoli Bibliotece na poprawę wizerunku wśród mieszkańców Stronia Śląskiego i jest społecznie użyteczny.

 

 

Wersja XML