Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SZLAKI NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Wraz z czeskimi partnerami – Starym Mestem  oraz Stowarzyszeniem Gmin Orlicko, od 2013 r. Stronie Śląskie realizuje projekt, pt. „Jazda na nartach biegowych w turystycznej destynacji Králický Sněžník - Śnieżnik - Góry Bialskie (więcej o projekcie na: http://www.stronie.pl/315/129/jazda-na-nartach-biegowych-w-turystycznej-destynacji-krlick-snnk-snieznik-gory-bialskie-2013-2015-r.html).

Dodatkowo, we współpracy z czeskim partnerem: Deštné z Gór Orlickich oraz Gminą Duszniki-Zdrój, od 2014 r. realizowany jest projekt, pt. „Profesjonalne utrzymywanie szlaków narciarstwa biegowego na pograniczu czesko-polskim“ (więcej o projekcie na: http://www.stronie.pl/504/129/profesjonalne-utrzymywanie-szlakow-narciarstwa-biegowego-na-pograniczu-czesko-polskim-2014-2015-r.html).

Projekty współfinansowane są  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013.

Brak opisu obrazkaW ramach realizacji projektu, po polskiej stronie Gór Bialskich i Masywu Śnieżnika przygotowanych zostało 68 km oznakowanych szlaków (kolor czarno-pomarańczowy), z miejscami startu w: Bielicach, Nowej Morawie, Kamienicy, Bolesławowie, Kletnie, Janowej Górze i Siennej. Szlak ma charakter liniowy (poza Pętlą „Biały Spław” w Bielicach i pętlą góry Młyńsko w Kletnie, nie tworzy zamkniętych pętli). W tzw. worku bialskim w Bielicach szlak łączy się natomiast ze szlakami-pętlami czeskiego ośrodka narciarskiego „Snowpark Paprsek” (www.paprsek.net), a na Przełęczy Puchacza ze szlakiem czeskiego ośrodka narciarskiego „Sněžník Dolní Morava”(www.dolnimorava.cz).

Pełna informacja o trasach narciarskich-> tutaj

Informacja o imprezach "biegówkowych"-> tutaj   

Uwaga! W związku z koniecznością korzystania przez Administrację Lasów Państwowych z drogi leśnej na odcinku Bielice leśniczówka – drugi staw retencyjny, informujemy, że w sezonie zimowym 2014/2015 ślad dla narciarzy-biegaczy będzie zakładany od tzw. drugiego stawu retencyjnego (ok. 2,3 km od zimowego parkingu przy pierwszym stawie retencyjnym). Na tym odcinku, tam, gdzie wzdłuż drogi jest pas łąki, ślad będzie robiony po niej + planujemy ratrakować pętlę (długość pętli: ok. 1 km) na łące po lewej stronie drogi (między tzw. pierwszym stawem retencyjnym a skrętem zielonego szlaku pieszego w kierunku Puszczy Śnieżnej Białki).

Informujemy, że mapki z trasami oraz przewodniki narciarstwa biegowego dostępne są w Urzędzie Miejskim w Stroniu Śląskim oraz w CETiKu (w Informacji Turystycznej).

Wersja XML