Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE

Z okazji tygodnia mikołajkowych spotkań czytelniczych, które odbywały się na całym świecie, zaprosiliśmy do Biblioteki dwie grupy przedszkolaków – Sowy i Jeżyki. Dnia 04.12.2013 r. przyleciały do nas Sowy na spotkanie pt. „Przedszkolaki kochają zwierzaki”.  Dzieci po wypowiedzeniu magicznej formuły losowały z tajemniczego worka maskotki zwierzaków, o których czytaliśmy zabawne wierszyki znanych autorów tj. Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Dorota Gellner, Ludwik Jerzy Kern, Agata Widzowska – Pasiak. Następnie umieszczaliśmy zwierzaka w jego domku. Na samym dnie magicznego worka ukrył się gość specjalny naszego spotkania – Św. Mikołaj, o którym przeczytaliśmy opowiadanie autorstwa Edyty Wygonik. Na zakończenie dzieci pięknie zaśpiewały kolędę w języku angielskim oraz poczęstowały się domowymi ciasteczkami w kształcie zwierzątek.

Drugie spotkanie odbyło się dnia 10.12.2013 r.  pod szyldem „Hu hu ha zima w Bibliotece wcale nie jest zła”. Jeżyki  obejrzały i wysłuchały baśni braci Grimm pt. „Pani Zima”, która przedstawiona została w formie prezentacji. Dzieci aktywnie uczestniczyły w dyskusji  na temat mądrości wypływającej z baśni, chętnie  odpowiadając na pytania prowadzącej. Następnie urządziliśmy sobie pogadankę pt. „Za co lubimy zimę”. Dzieci w prezencie dostały kolorowanki  o tematyce zimowej. Słodką częścią spotkania był poczęstunek – kruche ciasteczka w kształcie jeżyków.
Na pożegnanie dzieci pięknie zaśpiewały piosenki o Mikołaju, zimie i świętach.  Organizatorem akcji jest Medioteka Sp. Z o.o. właściciel serwisu www.mimamo.pl

Relacja: A. Witczak

 

 

Wersja XML