Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

TRWA 10. POŁÓW - EDYCJA PROJEKTU DLA AUTORÓW PRZED DEBIUTEM KSIĄŻKOWYM

Trwa 10. Połów

Jeszcze do 21 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do kolejnej edycji projektu Połów, adresowanego do autorów przed debiutem książkowym. Celem przedsięwzięcia, realizowanego przez Biuro Literackie już od dziesięciu lat, jest zauważenie i wyróżnienie najciekawszych młodych twórców oraz ułatwienie im literackiego startu.

Aby spróbować swoich sił, należy przygotować zestaw 13 wierszy i przesłać go za pomocą formularza znajdującego się pod adresemportliteracki.pl/formularz/web. Zestawy ocenią poeci i redaktorzy: Marta Podgórnik oraz Dariusz Sośnicki, a najciekawsi twórcy dostaną szansę prezentacji swoich utworów na jednym z trzech wakacyjnych Portów Literackich – w Kołobrzegu (8 lipca), Gdańsku (19 sierpnia) lub Stroniu Śląskim (26 września). Dobre czytanie będzie przepustką do publikacji wierszy w pokonkursowym almanachu „Połów. Poetyckie debiuty”.

W ostatnich latach tomiki laureatów Połowu były publikowane przez m.in.: Instytut Mikołowski, WBPiCAK i Zieloną Sowę. W Biurze Literackim w 2014 roku ukazały się debiuty Martyny Buliżańskiej (Nagroda Silesiusa) oraz Szymona Słomczyńskiego (Nagroda Złoty Środek Poezji oraz finał Nagrody Nike).

Wśród najbardziej znanych uczestników projektu znajdują się m.in.: Sławomir Elsner, Łukasz Jarosz, Szczepan Kopyt, Agnieszka Mirahina, Julia Szychowiak. Ich debiutanckie książki były nie tylko nominowane do licznych nagród literackich, również tych najważniejszych (Gdynia, Nike, Silesius), ale i wyróżniane wieloma z nich.

Kontakt: 
Biuro Literackie
Przejście Garncarskie 2
50-107 Wrocław

www.biuroliterackie.pl
www.portliteracki.pl
www.facebook.com/BLiterackie

Wersja XML