Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

ULTRABIEL 2017 - ZAPRASZAMY DO GMINY STRONIE ŚLĄSKIE

W sobotę 11 marca 2017 roku w Górach Bialskich, w gminie Stronie Śląskie odbędzie się druga edycja najdłuższego polskiego maratonu narciarskiego SGB Ultrabiel i biegów towarzyszących, których dystanse zostaną wydłużone. Uczestnicy biegu głównego będą rywalizować na trasie prowadzącej nie tylko w Polsce, ale też w Czechach.

Ultrabiel to najdłuższy polski maraton narciarski. Trasa biegu liczy 60 km i prowadzi po przepięknych zakątkach najdzikszej części Sudetów w Górach Bialskich. W tym roku organizatorzy zdecydowali się uatrakcyjnić zawody. Długość pętli biegu głównego wydłużyła się do 30 km i zaprowadzi zawodników także na trasy po czeskiej stronie granicy. Uczestnicy biegu na 60 km pokonają pętlę dwukrotnie. 

Średni dystans zawodów także zostanie znacznie wydłużony. Zamiast 20 km, jak w marcu 2016 roku, zawodnicy w nadchodzącej edycji pokonają 30 km. Rywalizacja odbędzie się na tej samej pętli, co w biegu na 60 km, tyle że trzeba będzie pokonać ją tylko raz. Najkrótszy dystans Ultrabiel urośnie natomiast do 13 km, a trasa tego wyścigu w znacznej większości została zaprojektowana od nowa.

Od początku kierowaliśmy się misją stworzenia zawodów z długimi dystansami, dlatego dystans główny Ultrabiel to aż 60 km. W Polsce dominują biegi krótsze niż 20 km, dlatego postanowiliśmy wydłużyć nasze biegi towarzyszące, by miłośnicy dłuższych dystansów mogli wybrać odpowiedni dla siebie - wyjaśnia Michał Rolski, współorganizator imprezy.

Jedną z ważniejszych modyfikacji na wszystkich dystansach drugiej edycji Ultrabiel będzie inaczej poprowadzony odcinek zjazdu do mety. Spadek będzie łagodniejszy i łatwiejszy do pokonania zwłaszcza dla mniej zaawansowanych uczestników biegu.

Start i meta wyścigu, biuro zawodów, jak też “wioska zawodnicza” zlokalizowane będą w tym samym miejscu co w poprzednim sezonie.

Wszystkie trzy biegi Ultrabiel 2017 - na 60 km, 30 km i 13 km - rozgrywane będą techniką klasyczną.

W 2016 roku Ultrabiel, choć organizowany po raz pierwszy, cieszył się jedną z największych frekwencji wśród polskich biegów narciarskich. W rankingu liczby uczestników wyprzedziły go tylko imprezy organizowane przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. W 2017 roku organizatorzy spodziewają się podwojenia liczby zawodników.

Brak opisu obrazka

Wersja XML